Po godzinach

Skrzynia skarbów #2: Żużel

To druga część Skrzyni skarbów. Podobnie jak w części pierwszej pozwolę sobie zacząć od przysłowia: Nie zasypuj gruszek w popiele. Oczywiście chodzi o to, żeby nie używać komputera w zapylonym pomieszczeniu. A wspominam o tym dlatego, że gra którą chciałem dzisiaj zaprezentować, ma co nieco z zapyleniem wspólnego.

Skrzynia skarbów #1

Nie od razu Kraków zbudowano. Tak mówi popularne polskie przysłowie, nad którym pewnie nikt za specjalnie się nie zastanawia. Chodzi w nim o to, że zanim zostaniesz programistą - takim profesjonalny, co dostaje za to pieniądze i narzeka na swoją pracę, pomimo że nie ma dobrego powodu - to wcześniej zdobywasz umiejętności, wiedzę i doświadczenie jako pasjonat, uczeń, student, kursant.

Ale czy każdy jest blogerem?

Jakiś czas temu wraz z autorką bloga Zebra w kropki wpadliśmy na pomysł, aby pomimo różniącej nasze blogi tematyki, każde z nas napisało post na ten sam temat i w tym samym czasie - i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Temat, jaki zaplanowaliśmy, jest otwarty, ma traktować o pisaniu albo blogowaniu, ale kompletnie bez narzuconej formy i kierunku.